تفاوت سایت داینامیک و استاتیک؟

پرینت تفاوت سایت داینامیک و استاتیک؟

 بسیاری از مردم هر روز در دنیای اینترنت و در وب سایت های گوناگون به گشت و گذار مشغول هستند ولی اکثر آنها اطلاعات زیادی از روش ایجاد صفحات وب و یا مدیریت یک وب سایت ندارند.

در سطوح فنی ایجاد و همچنین حفظ امنیت اطلاعات یک وب سایت بسیار پیچیده تر از آن است که به نظر می رسد اما در عین حال تمامی طراحان وب سایت به دنبال هدفی مشترک هستند و آن چیزی نیست به جز ارائه و طراحی وب سایت کاربرپسند و موثر که کاربران در آن به راحتی به اطلاعات مورد نیاز خود دست پیدا کنند و اصطلاحا گیج نشوند.

تمامی اطلاعات در وب سایت ها با کدهای برنامه نویسی و استانداردی ایجاد می شوند که یکی رایج ترین آنها HTML است. اما این کدهای HTML برای کاربران و بازدیدکنندگان سایت قابل مشاهده نیست و تنها در کد صفحات وب جای دارند. حال اگر کسی بخواهد یک صفحه وب ایجاد نماید بایستی  حداقل با زبان کدنویسی HTML آشنایی داشته باشد و یا اینکه قادر به کار با نرم افزارهایی که صفحات HTML می سازند باشد.

وب سایت های استاتیک در واقع صفحات HTML ساده ای هستند که حاوی اطلاعات متنی ، تصاویر و یا مدیا بوده و با فراخوانی از سمت سرور بر روی صفحه مرورگر بازدیدکننده نمایش داده می شوند. صفحات وب سایت های داینامیک پیچیدگی بیشتری دارند و برخی از اطلاعات آنها از بانک اطلاعاتی خوانده میشوند. زبان ها و بانک های اطلاعاتی متفاوتی در زمینه طراحی سایت های داینامیک وجود دارند مانند PHP ، ASP و غیره...

در واقع مدیریت سایت به روش داینامیک برای افرادی که با زبان های برنامه نویسی تحت وب آشنایی ندارند راحت تر می باشد کما این که وب سایت های داینامیک امکانات بیشتری مانند وجود فرمهای، عضویت آنلاین کاربران ، نظرسنجی ، امکان آپلود و دانلود فایلهای گوناگون و یا مثلا فروشگاه آنلاین را در اختیار کاربران قرار می دهند.

در مدیریت یک سایت استاتیک در صورتی که شما بخواهید حتی یک صفحه به وب سایت خود اضافه کنید و یا مثلا متن و یا عکسی را در یک صفحه تغییر دهید حتما بایستی با برنامه نویسی تحت وب و یا نرم افزارهای طراحی وب مسلط باشید و راه دوم این است که برای انجام هر یک از این تغییرات به یک طراح سایت مراجعه نمائید. حال آن که در سایت های داینامیک با مراجعه به بخش مدیریت سایت به راحتی و بدون نیاز به تخصص و یا نرم افزاری خاص امکان ویرایش و مدیریت صفحات داینامیک وب سایت خود را دارید.

با توجه به نقش مهم وب سایت ها در دنیای امروز بدیهی است که داشتن یک وب سایت موفق و بروز می تواند نقش مهمی در موفقیت تجاری هر شرکت و یا شخصی ایفا کند و با توجه به اطلاعات ارائه شده اگر قصد طراحی وب سایت برای خود دارید بهتر است به سراغ طراحی وب سایت داینامیک بروید چون مدیریت وب سایت های داینامیک آسان تر است.


تاریخ :2013-06-18                 تهیه کننده :مددیزاین               تعداد بازدید :

مشاوره رایگان

Captcha
             
تبلیغات

Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home4/meddesi1/domains/meddesign.ir/public_html/TrainingReport.php:104) in /home4/meddesi1/domains/meddesign.ir/public_html/TrainingReport.php on line 198

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home4/meddesi1/domains/meddesign.ir/public_html/TrainingReport.php:104) in /home4/meddesi1/domains/meddesign.ir/public_html/TrainingReport.php on line 198